Hipotekārais kredīts – ilgtermiņa aizdevums nopietnu mērķu realizēšanai!

Dzīvē nereti rodas situācijas, kad nepieciešami papildu līdzekļi, kas mērāmi no dažiem desmitiem līdz pat daudziem tūkstošiem. Vēlmes ir daudz, un iespēju robežās tās ieteicams arī īstenot un piepildīt, un kāpēc gaidīt, ja to iespējams izdarīt jau tuvājakā laikā? Dažādu vēlmju īstenošanā palīgs var būt hipotekārais kredīts, kas ļauj iegūt salīdzinoši lielas naudas summas īsā laikā. Ko zināt par hipotekāro kredītu un kam pievērst uzmanību, izvēloties kreditētāju? Par to lasi un uzzini raksta turpinājumā!

Īstermiņa un ilgtermiņa aizdevumus, galvenokārt, izšķir tieši atmaksas periods un aizdevuma apjoms. Kas raksturo ilgtermiņa kredītus, īpaši hipotekāros?

Hipotekārais kredīts – palīgs dažādās situācijās!

Nepieciešama salīdzinoši liela naudas summa, bet neesi iekrājis pietiekami un nevēlies aizņemties no radiem vai draugiem? Tad lielisks risinājums būs hipotekārais kredīts. Kas raksturo šo aizņēmumu?

  1. Atmaksas laiks. Ja īstermiņa kredītus lielākoties jāatdot dažu mēnešu laikā, tad hipotekārais kredīts ir citādāks – tā atmaksas periods svārstās no gada līdz pat 10 vai 20 gadiem, atkarībā no aizņēmuma summas un ikmēneša atmaksas summas;
  2. Aizņēmuma summa. Palielinoties atmaksas laikam, pieaug arī iespējamā aizņēmuma summa, kas mērāma pat vairāk nekā 10 un 20 tūkstošos;
  3. Citādi izsniegšanas nosacījumi. Ja, piemēram, kārtojot ātro kredītu, nav nepieciešams norādīt ķīlu vai galvotāju, tad, saņemot liela apjoma hipotekāros kredītus, tā būs obligāta prasība.

Tāpat jāatceras, ka hipotekāro kredītu iespējams saņemt lielākoties vien sasniedzot 21-23 gadu vecumu. Raksta turpinājumā lasi un uzzini, kādiem mērķiem paredzēts šis aizņēmums, lai saprastu, vai tas iemērots Tavai šī brīža situācijai!

Mērķi – ļoti dažādi

Šāda veida ilgtermiņa aizdevums paredzēts dažādiem mērķiem, un visbiežāk cilvēki to izvēlas tad, ja nepieciešams:

  • iegādāties nekustamo īpašumu – māju vai dzīvokli, kur pavadīt turpmākos gadus ar ģimeni;
  • uzcelt savu miera ostu – mājokli -, ja neesi atradis piemērotu no esošajiem piedāvājumiem;
  • veikt remontdarbus, ja nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi jau esošajā mājoklī, piemēram, lai labotu konstrukcijas, nomainītu mēbeles un elektroiekārtas u.c.;
  • iegādāties zemes īpašumu, kuru vēlāk plānots iekārtot vai izīrēt.

Pielietojumi ir dažādi, un teju ikviens, kurš ir gatavs uzņemties šādas finansiālas saistības ar kreditētāju, var izvēlēties piemērotāko pielietojumu savām vajadzībām. Bet kā izvēlēties piemērotāko kredītdevēju? Par to lasi raksta noslēgumā!

Izvēlies atbildīgu kredītdevēju!

Lai atmaksas laikā nenāktos saskarties ar pārpratumiem, veicot ikmēneša kredītmaksājumus, ieteicams rūpīgi izvēlēties aizdevēju un pievērst uzmanību dažādām detaļām. Hipotekārais kredīts ir nopietns solis, pirms kura veikšanas nepieciešams:

  1. būt drošam, ka kredīts šobrīd tiešām ir nepieciešams. Vēlemes ir dažādas, tāpēc ir būtiski saprast, vai to apmierināšanai šis ir īstais brīdis. Izvērtē, kāda ir Tava finansiālā situācija un saproti, vai varēsi atmaksāt aizdevumu pardzētajā laikā un apjomā;
  2. iepazīties ar kredītdevējiem. Ir vairāki banku un nebanku sektora aizdevēji, kas piedāvā saņemt hipotekāros kredītus. Pirms vērsties pie īstā, iepazīsties ar klientu sniegtajām atsauksmēm, atmaksas laikā paredzēto procentu likmi un ekspertu viedokļiem;
  3. pievērst uzmanību visiem līguma nosacījumiem. Lai nerastos pārpratumi atmaksas laikā, jau pirms līguma slēgšanas izlasi visu kredītdevēja sastādīto līgumu un vērsies pie viņiem, ja kādu no līgumā iekļautajiem punktiem nesaproti.

Esi atbildīgs! Ja uzskati, ka hipotekārais kredīts ir nepieciešams, tad vērsies pie aizdevējiem un iepazīsties ar visiem piedāvājumiem, bet šaubu gadījumā rūpīgi apsver liela aizņēmuma veikšanu, jo tas var būtiski ietekmēt Tavu finansiālo situāciju!

Please follow and like us: