Atpūta - Veselība

Zirgu izjādes pozitīvā ietekme

Jā, tā ir! Neatkarīgi no tā, vai esat pieredzējis jātnieks vai iesācējs, jāšana ar zirgiem dod ievērojamus ieguvumus veselībai – fiziskus, psiholoģiskus un daži saka, ka ieguvumi ir garīgi. Jāšanas zirgi ir palīdzējuši tiem, kas cieš no depresijas. Braukšana ar zirgiem nodrošina labu fizisku fizisko slodzi. Daži apgalvo, ka, braucot ar zirgiem, viņi izveido saikni starp sevi, zirgu un apkārtējo vidi, tādējādi iegūstot nedaudz garīgu pieredzi.

Fiziskie ieguvumi
Zirgu izjādes piedāvā visa veida fiziskus ieguvumus. Saskaņā ar Dr. Alisona Stouta teikto, zirgu izjādes stiprina jūsu vēdera un muguras muskuļus, palīdz uzlabot līdzsvaru un koordināciju, uzlabo muskuļu tonusu un elastību. Turklāt, atkarībā no tā, kādu braukšanas veidu veicat, jāšana ar zirgu var nodrošināt labu kardiovaskulāro vingrinājumu līmeni.

Galvenais spēks
Braucot ar zirgu, jātniekam ir jāizmanto daudzi muskuļi un muskuļu grupas, jo īpaši jūsu kodols (vēdera un muguras daļas), kā arī kājas. Piemēram, viens no veidiem, kā savākt zirgu vai palēnināt to, ir sēdēt augstā sēdeklī, sarauties vēdera dobumā un palēnināt gūžas kustību.

Konkursisti un sacensību dalībnieki izmanto savu galveno spēku, lecot žogus, galvenokārt, lai sēdētu un noturētu zirga tempu, lai pareizi izpildītu lēcienu. Arī iejādes braucēji paļaujas uz galveno spēku, veicot dažādas kustības. Papildus tam, ka zirgs jāstiprina, veicot vingrinājumus (sit-up), pilates utt., Zirgu izjādes ne tikai palīdzēs nostiprināt jūsu pamat muskuļus, bet arī ļaus jums labāk braukt.

Psiholoģisks
Braukšanai un tikai būšanai ap zirgiem ir milzīgi psiholoģiski ieguvumi. Pētījumi rāda, ka izjādes ar zirgiem, to apstrāde uz zemes vai vienkārši pabūšana apkārt dod jums nomierinošu efektu – elpošana palēninās, kustības palēninās, prāts attīrās, jūs runājat maigāk un vienkārši kļūstat atvieglots.

Vienkārši padomājiet par to – zirga kopšana, satveršana, iekāpšana, vienkārša pastaiga, baudot dabu visapkārt gaišā saulainā dienā – tas viss dod jums labklājības un laimes sajūtu. Jo laimīgāks tu esi, jo vairāk tu spēj tikt galā ar dzīves izaicinājumiem.

Protams, jūs varat izmantot braukšanu, lai izvirzītu un sasniegtu mērķus kā vēl vienu veidu, kā uzlabot skatījumu uz dzīvi. Neatkarīgi no tā, vai lecat grūtāk, pirmo reizi izbraucat no arēnas vai izbraucat ar pareizo vadību – neatkarīgi no mērķiem, kurus esat izvirzījis braukšanai, jūs varat motivēt kļūt par labāku jātnieku, kā arī vairāk izveidot saikni ar savu zirgu.

Garīgi
Garīgā pieredze dzīvē ir ļoti personiska un individuāla. Atcerieties, ka zirgs ir dzīvs un elpojošs dzīvnieks, tāpat kā jūs. Daži zirgu īpašnieki un jātnieki apraksta īpašu saikni, kas viņiem ir ar zirgu. Kad jātnieks ir apguvis jāšanas mākslu un piedzīvojis pārliecības sajūtu, tie, kas atveras, lai izveidotu vēl vienu savienojuma līmeni ar savu zirgu, saka, ka tas ir patiesi garīgs.

Tas ir apziņas jeb bezsamaņas līmenis, kurā gan zirgs, gan jātnieks sajūt viens otra domas un jūtas. Protams, garīgi sakari nav zinātniski apstiprināti, taču tie, kas iegūst šo savienojuma līmeni, to raksturo kā garīgu.

Please follow and like us:

Sveiki, lasītāji! Mani sauc Aija, un nāku no Jēkabpils, šī ir mana dzimtā pilsēta, tādēļ uzskatu to par viss skaistāko. Mūsu pilsēta ir aktīva, un ar katru gadu tā attīstās, un kļūst draudzīgāka jaunajām ģimenēm. Es ļoti lepojos ar savu pislētu, ceru, ka Jūs ar!