Jēkabpilī 28. maijā atskanēs trauksmes sirēnas

28.maijā, 9.30 vakarā Latvijā tiek atskaņoti trauksmes sirēnas. Divreiz gadā tika veikta valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta veiktā trauksmes un trauksmes kontroles sistēma. Ja trīs minūtes aktivizē sirēnu, tiek pārbaudīts signāla dzirdamais signāls un tiek konstatēti bojājumi sirēnas darbības traucējumos vai traucējumi.

Pilsoņiem nav iemesla šīm kārtējām pārbaudēm. Jēkabpilī visas trauksmes sirēnas šobrīd strādā bez pārtraukuma, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Viena sirēna atrodas servisa depo ēkā, otra – ēkā, kurā atrodas Latvijas Sarkanā Krusta Jēkabpils komiteja un citas iestādes, bet trešā – Jēkabpils Agrobiznesa koledžas ēkā. Viesīte un Akniste atrodas vēl viena sirēna. Šajā testa laikā visas piecas sirēnas tika izslēgtas attālināti no centrālā vadības paneļa, netika izmantoti traucējumu sirēnas.

Lai gan visu piecu sirenu darbojās skaņas signāls, pat šoreiz bija cilvēki, kas tos neuzklausīja. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina, ka laika apstākļi ietekmē dzirdamību, un iekštelpu zonās ar plastmasas vai skaļa trokšņa signālu nevar dzirdēt trauksmi. Ugunsdzēsēji mudina jūs neuztraucoties, ja neredzat sirēnas, jo ārkārtas situācijās tiek izmantoti arī citi modrības veidi, piemēram, mājas uzbrukumi un informācijas pārsūtīšana, izmantojot skaļruņus.

Mēs atgādinām, ka nav iemesla ielauzties iedzīvotāju ikdienas sirēnas pārbaudēs, bet gadījumos, kad sirēna sākas bez brīdinājuma, ir nepieciešams ieslēgt radio vai televīziju, kur būs informācija par iespējamiem apdraudējumiem un ieteikumi turpmākajai rīcībai nosūtīts.

Latvijā ir 164 trauksmes sirēnas, kas paredzētas ātram brīdinājumam, ja pastāv dabas vai tehnogēna katastrofa vai ir drauds tam. No visām sirēnajām šodien tika ieslēgti 163 – netika aktivizēta brīdinājuma sirēna, kas tagad ir izjaukta jumta remonta dēļ. 151 trauksmes automātiski darbojās bez pārtraukuma un bojājumiem. Seši sirēnas tika aktivizētas manuāli, bet sešās tika konstatēti darbības traucējumi.