Zirgu izjādes pozitīvā ietekme

Jā, tā ir! Neatkarīgi no tā, vai esat pieredzējis jātnieks vai iesācējs, jāšana ar zirgiem dod ievērojamus ieguvumus veselībai – fiziskus, psiholoģiskus un daži saka, ka ieguvumi ir garīgi. Jāšanas zirgi ir palīdzējuši tiem, kas cieš no depresijas. Braukšana ar zirgiem nodrošina labu fizisku fizisko slodzi. Daži apgalvo, ka, braucot ar zirgiem, viņi izveido saikni starp sevi, zirgu un apkārtējo vidi, tādējādi iegūstot nedaudz garīgu pieredzi.

Fiziskie ieguvumi
Zirgu izjādes piedāvā visa veida fiziskus ieguvumus. Saskaņā ar Dr. Alisona Stouta teikto, zirgu izjādes stiprina jūsu vēdera un muguras muskuļus, palīdz uzlabot līdzsvaru un koordināciju, uzlabo muskuļu tonusu un elastību. Turklāt, atkarībā no tā, kādu braukšanas veidu veicat, jāšana ar zirgu var nodrošināt labu kardiovaskulāro vingrinājumu līmeni.

Galvenais spēks
Braucot ar zirgu, jātniekam ir jāizmanto daudzi muskuļi un muskuļu grupas, jo īpaši jūsu kodols (vēdera un muguras daļas), kā arī kājas. Piemēram, viens no veidiem, kā savākt zirgu vai palēnināt to, ir sēdēt augstā sēdeklī, sarauties vēdera dobumā un palēnināt gūžas kustību.

Konkursisti un sacensību dalībnieki izmanto savu galveno spēku, lecot žogus, galvenokārt, lai sēdētu un noturētu zirga tempu, lai pareizi izpildītu lēcienu. Arī iejādes braucēji paļaujas uz galveno spēku, veicot dažādas kustības. Papildus tam, ka zirgs jāstiprina, veicot vingrinājumus (sit-up), pilates utt., Zirgu izjādes ne tikai palīdzēs nostiprināt jūsu pamat muskuļus, bet arī ļaus jums labāk braukt.

Psiholoģisks
Braukšanai un tikai būšanai ap zirgiem ir milzīgi psiholoģiski ieguvumi. Pētījumi rāda, ka izjādes ar zirgiem, to apstrāde uz zemes vai vienkārši pabūšana apkārt dod jums nomierinošu efektu – elpošana palēninās, kustības palēninās, prāts attīrās, jūs runājat maigāk un vienkārši kļūstat atvieglots.

Vienkārši padomājiet par to – zirga kopšana, satveršana, iekāpšana, vienkārša pastaiga, baudot dabu visapkārt gaišā saulainā dienā – tas viss dod jums labklājības un laimes sajūtu. Jo laimīgāks tu esi, jo vairāk tu spēj tikt galā ar dzīves izaicinājumiem.

Protams, jūs varat izmantot braukšanu, lai izvirzītu un sasniegtu mērķus kā vēl vienu veidu, kā uzlabot skatījumu uz dzīvi. Neatkarīgi no tā, vai lecat grūtāk, pirmo reizi izbraucat no arēnas vai izbraucat ar pareizo vadību – neatkarīgi no mērķiem, kurus esat izvirzījis braukšanai, jūs varat motivēt kļūt par labāku jātnieku, kā arī vairāk izveidot saikni ar savu zirgu.

Garīgi
Garīgā pieredze dzīvē ir ļoti personiska un individuāla. Atcerieties, ka zirgs ir dzīvs un elpojošs dzīvnieks, tāpat kā jūs. Daži zirgu īpašnieki un jātnieki apraksta īpašu saikni, kas viņiem ir ar zirgu. Kad jātnieks ir apguvis jāšanas mākslu un piedzīvojis pārliecības sajūtu, tie, kas atveras, lai izveidotu vēl vienu savienojuma līmeni ar savu zirgu, saka, ka tas ir patiesi garīgs.

Tas ir apziņas jeb bezsamaņas līmenis, kurā gan zirgs, gan jātnieks sajūt viens otra domas un jūtas. Protams, garīgi sakari nav zinātniski apstiprināti, taču tie, kas iegūst šo savienojuma līmeni, to raksturo kā garīgu.

Alkohola kalkulators – pārbaudi pirms sēdies pie stūres!

Tas, ka alkohola lietošanai ir negatīva ietekme uz veselību, ir zināms un pierādīts, taču nelielās devās kādreiz ar tā lietošanu saskāries ne viens vien. Iemesli tam ir dažādi – svētki, jauni pirkumi, svarīgi notikumi un daudz kas cits. Bet ko darīt, ja neesi īsti pārliecināts par to, vai pēc alkoholisko dzērienu lietošanas vēlamajā laikā drīksti sēsties pie transportlīdzekļa stūres, nepārkāpjot noteikumus? Palīgs var būt alkohola kalkulators, kas palīdz veikt aptuvenos aprēķinus, ņemot vērā dažādus skaitļus. Kā tas darbojas un ko der atcerēties? Lasi rakstu un noskaidro tā turpinājumā!

Alkohola tests, kalkulators ir pieejams ikkatram internetā bez maksas, un tā lietošana ir pavisam vienkārša. Lai to izmantotu, nepieciešams vien interneta pieslēgums. Bet kas ir alkohola kalkulators?

Vīna pudele

Alkohola kalkulators – uzzini, kas tas ir!

Alkohola promiļu kalkulators ir veids, kā aptuveni noteikt laiku, kad iespējams vadīt transportlīdzekli, ņemot vērā vairākus svarīgus parametrus. Alkohola daudzumu asinīs mēra promilēs. Promile pēc definīcijas ir skaitlis, kas izsaka kāda šķidruma daļu. Alkohola lietošanas gadījumā promile ir alkohola daudzums asinīs. Precīzāk – 1 promile nozīmē, ka 1 litrā organisma šķidruma ir 100 grami alkohola. Lai ar kalkulatora palīdzību noskaidrotu, cik ilgā laikā promiles samazināsies līdz minimumam, ir jāaizpilda dažādi parametri. Šie parametri, ko nepieciešams ievadīt alkohola kalkulatorā, lai uzzinātu rezultātu, ir:

 • dzimums;
 • alkohola veids;
 • alkohola patērētais tilpums;
 • laiks, cik pagājis kopš pēdējā patērētā dzēriena;
 • ķermeņa svars.

Visi šie parametri ir svarīgi, jo ietekmē to, kāds promiļu daudzums ir organismā un cik ātri tas samazināsies. Bet kā šo rīku izmantot, ja neesi ar tādu saskāries iepriekš? Lasi un uzzini turpinājumā!

Kā izmantot alkohola kalkulatoru online?

Alkohola koncentrācijas asinīs kalkulators ir tas pats, kas promiļu kalkulators, un visi šāda veida kalkulatori darbojas pēc vienādiem principiem. Kā noskaidrot rezultātu?

 1. Atrodi kādu no alkohola kalkulatoriem, kuri pieejami internetā. Piemēram, viens no šādiem pieejams Aprekins.lv mājaslapā. 
 2. Kad konkrētā izvēlētā kalkulatora mājaslapa ir atvērta, nepieciešams atvērt sadaļu “Alkohola kalkulators”.
 3. Sadaļā atvērsies sadaļas, kuras jāaizpilda – jāievada dzimums, svars, patērētais alkohola daudzums, veids un laiks, cik ilgi nav lietots alkohols.
 4. Jāspiež “aprēķināt” un jāiepazīstas ar rezultātiem.

Svarīgi, ka šādu kalkulatoru lietošana ir piemērota arī tad, ja nācies lietot vairāku veidu alkoholiskos dzērienus. Tomēr jāatzīst, ka kalkulators nesniedz pilnīgi precīzus rādījumus, tas var būt aptuvens palīgs, lai saprastu, kad sēsties pie stūres. Kas jāatceras, lietojot šādu rīku?

alkohols

Atceries!

Šādam alkohola kalkulatoram ir tikai viena nepilnība – tas nespēj sniegt precīzus rādījumus, jo nenolasa katra indivīda personīgos datus. Protams, norādot nepieciešamo, iespējams veikt mērījumus, taču, nosakot precīzu alkohola daudzumu organismā, vērā ņemams fakts ir arī pārstrādes ilgums, kas katram cilvēkam ir citādāks. Lietojot šādu kalkulatoru jāņem vērā tas, ka:

 • rezultātu veido vidējie rādītāji. Tādējādi mainīties rezultāti var atkarībā no veselības stāvokļa, šķidruma daudzuma, miega, uzņemtā ēdiena;
 • dati jānorāda precīzi. Nevar alkohola daudzumu norādīt tikai aptuveni, jo tad iegūtie rezultāti būs daudz neprecīzāki. 

Esi atbildīgs un atceries – ja neesi pārliecināts par alkohola daudzumu organismā, nesēdies pie stūres! Ja nu tomēr situācija spiež, bet vēlies pārliecināties par to, vai vari vadīt transportlīdzekli, ienāc Aprekins.lv mājaslapā un sadaļā “Alkohola kalkulators” noskaidro, ko saka inline kalkulatora aprēķini!

Hipotekārais kredīts – ilgtermiņa aizdevums nopietnu mērķu realizēšanai!

Dzīvē nereti rodas situācijas, kad nepieciešami papildu līdzekļi, kas mērāmi no dažiem desmitiem līdz pat daudziem tūkstošiem. Vēlmes ir daudz, un iespēju robežās tās ieteicams arī īstenot un piepildīt, un kāpēc gaidīt, ja to iespējams izdarīt jau tuvājakā laikā? Dažādu vēlmju īstenošanā palīgs var būt hipotekārais kredīts, kas ļauj iegūt salīdzinoši lielas naudas summas īsā laikā. Ko zināt par hipotekāro kredītu un kam pievērst uzmanību, izvēloties kreditētāju? Par to lasi un uzzini raksta turpinājumā!

Īstermiņa un ilgtermiņa aizdevumus, galvenokārt, izšķir tieši atmaksas periods un aizdevuma apjoms. Kas raksturo ilgtermiņa kredītus, īpaši hipotekāros?

Hipotekārais kredīts – palīgs dažādās situācijās!

Nepieciešama salīdzinoši liela naudas summa, bet neesi iekrājis pietiekami un nevēlies aizņemties no radiem vai draugiem? Tad lielisks risinājums būs hipotekārais kredīts. Kas raksturo šo aizņēmumu?

 1. Atmaksas laiks. Ja īstermiņa kredītus lielākoties jāatdot dažu mēnešu laikā, tad hipotekārais kredīts ir citādāks – tā atmaksas periods svārstās no gada līdz pat 10 vai 20 gadiem, atkarībā no aizņēmuma summas un ikmēneša atmaksas summas;
 2. Aizņēmuma summa. Palielinoties atmaksas laikam, pieaug arī iespējamā aizņēmuma summa, kas mērāma pat vairāk nekā 10 un 20 tūkstošos;
 3. Citādi izsniegšanas nosacījumi. Ja, piemēram, kārtojot ātro kredītu, nav nepieciešams norādīt ķīlu vai galvotāju, tad, saņemot liela apjoma hipotekāros kredītus, tā būs obligāta prasība.

Tāpat jāatceras, ka hipotekāro kredītu iespējams saņemt lielākoties vien sasniedzot 21-23 gadu vecumu. Raksta turpinājumā lasi un uzzini, kādiem mērķiem paredzēts šis aizņēmums, lai saprastu, vai tas iemērots Tavai šī brīža situācijai!

Mērķi – ļoti dažādi

Šāda veida ilgtermiņa aizdevums paredzēts dažādiem mērķiem, un visbiežāk cilvēki to izvēlas tad, ja nepieciešams:

 • iegādāties nekustamo īpašumu – māju vai dzīvokli, kur pavadīt turpmākos gadus ar ģimeni;
 • uzcelt savu miera ostu – mājokli -, ja neesi atradis piemērotu no esošajiem piedāvājumiem;
 • veikt remontdarbus, ja nepieciešami lieli finansiāli ieguldījumi jau esošajā mājoklī, piemēram, lai labotu konstrukcijas, nomainītu mēbeles un elektroiekārtas u.c.;
 • iegādāties zemes īpašumu, kuru vēlāk plānots iekārtot vai izīrēt.

Pielietojumi ir dažādi, un teju ikviens, kurš ir gatavs uzņemties šādas finansiālas saistības ar kreditētāju, var izvēlēties piemērotāko pielietojumu savām vajadzībām. Bet kā izvēlēties piemērotāko kredītdevēju? Par to lasi raksta noslēgumā!

Izvēlies atbildīgu kredītdevēju!

Lai atmaksas laikā nenāktos saskarties ar pārpratumiem, veicot ikmēneša kredītmaksājumus, ieteicams rūpīgi izvēlēties aizdevēju un pievērst uzmanību dažādām detaļām. Hipotekārais kredīts ir nopietns solis, pirms kura veikšanas nepieciešams:

 1. būt drošam, ka kredīts šobrīd tiešām ir nepieciešams. Vēlemes ir dažādas, tāpēc ir būtiski saprast, vai to apmierināšanai šis ir īstais brīdis. Izvērtē, kāda ir Tava finansiālā situācija un saproti, vai varēsi atmaksāt aizdevumu pardzētajā laikā un apjomā;
 2. iepazīties ar kredītdevējiem. Ir vairāki banku un nebanku sektora aizdevēji, kas piedāvā saņemt hipotekāros kredītus. Pirms vērsties pie īstā, iepazīsties ar klientu sniegtajām atsauksmēm, atmaksas laikā paredzēto procentu likmi un ekspertu viedokļiem;
 3. pievērst uzmanību visiem līguma nosacījumiem. Lai nerastos pārpratumi atmaksas laikā, jau pirms līguma slēgšanas izlasi visu kredītdevēja sastādīto līgumu un vērsies pie viņiem, ja kādu no līgumā iekļautajiem punktiem nesaproti.

Esi atbildīgs! Ja uzskati, ka hipotekārais kredīts ir nepieciešams, tad vērsies pie aizdevējiem un iepazīsties ar visiem piedāvājumiem, bet šaubu gadījumā rūpīgi apsver liela aizņēmuma veikšanu, jo tas var būtiski ietekmēt Tavu finansiālo situāciju!

Zirga un cilvēka mijiedarbība

No malas, izjādes ar zirgiem var izskatīties pārāk vienkārša nodarbe ir tikai jāsēž  un jādod zirgam dažas vienkāršas instrukcijas, piemēram, iet un pagriezties. Ejot izjādē, zirgs dara visu darbu, vai ne? Nepareizi. Jāšanai ar zirgiem ir daudz vairāk, nekā varētu gaidīt. Un ir priekšrocības, kas pārsniedz vienkāršu baudījumu; fiziski, garīgi un emocionāli.

Fizisks

Jāšana attīsta līdzsvaru un koordināciju. Lai veiktu zirgu, nepieciešama kustība, kas prasa ķermeņa apziņu. Izjādes arī izmanto daudzus muskuļus; vissvarīgākais ir kāju, vēdera, plecu un muguras muskuļi. Izjādes nav atkarīgas tikai no spēka, bet spēcīgas elastīgas muskuļu atbalsta stabilitāte un koordinācija. Lielākā daļa jauno jātnieku atklās, ka viņu iekšējie augšstilbu muskuļi, īpaši gracilis muskuļi, kļūst sāpīgi, bet muskuļi ātri izstiepsies un nostiprināsies.

Izjādes ar zirgu pastaigā stimulē iekšējos orgānus, tāpat kā staigāšana ar kājām. Tas palīdz paaugstināt aknu darbību un gremošanu, kā arī padara lielisku terapijas iespēju tiem, kas pārvietojas ratiņkrēslos. Jums tiks dedzinātas kalorijas. Saskaņā ar Dr Pamela Peeke teikto „Body for Life for Women”, vispārējā zirgu izjādes ir 5 kalorijas minūtē 150 mārciņu sievietei. Palieliniet braukšanas ātrumu un attālumu, un jūs palielināsiet sava darba intensitāti un sadedzināsiet vairāk kaloriju.

Izjādes ar zirgiem ir sporta veids, kurā var piedalīties jebkura vecuma cilvēki. Tā kā daudzi cilvēki tuvojas saviem vidējiem gadiem, viņiem beidzot ir laiks un resursi, lai realizētu sapņus par zirgu izjādes vai īpašumtiesībām. Ar pareizu instrukciju un norādījumiem nav iemesla, kāpēc cilvēki četrdesmit un vairāk gadu nevar iemācīties braukt vai braukt. Daudzi pensionāri ir iemīlējušies vai devušies savos „zelta gados” ar mīļāko zirgu kompanjonu.

Kā jūs līgavainis, tīri staļļi, nēsājat sētas, aprīkojumu vai ķīpas, jūs arī veicat svara slodzi, kas palīdz uzturēt kaulu masu. Lai gan izjādes, kopšana un izspiešana ir labs vingrinājums, daudzi braucēji, kas vēlas sacensties augstākā līmenī, uzskata, ka ir lietderīgi pacelt svaru un veikt galvenās spēka mācības, piemēram, jogas un Pilates.

Garīgā

Sākumā, jūs varat justies, ka tikai mācīšanās palikt un vadīt zirgu ir izaicinājums. Kad tas kļūst viegli, daudzas citas mācīšanās iespējas ir pieejamas. Kā jūs virzāties ar zirgiem un zirgiem, jums vienmēr būs jautājumi un problēmas. Pat pieredzējušākais jātnieks atzīst, ka vienmēr ir kaut kas jauns, lai mācītos.

Pētījumi liecina, ka mūžizglītība var novērst atmiņas zudumu. Tāpat kā jūsu muskuļiem, jūsu smadzenes vajag izmantot, lai saglabātu jaunību un elastību. Izjādes nodrošina aktīvas iespējas, kā saglabāt jūsu smadzenes. Izjādes var nodrošināt daudzas panākumu iespējas. Neatkarīgi no tā, vai esat iemācījušies ievietot trotu vai saņemt augstus atzīmes brauciena pārbaudē, jūs labi jutīsieties par to, ko darāt.

Emocionāls / garīgs

Daudziem zirgs ir saikne ar dabu, vai viņi brauc pa gredzenu vai pa taku. Daudziem cilvēkiem, strādājot ar savu zirgu, ir atrodama draudzība un mierinājums. Lai gan izjādes var radīt savu neapmierinātību un izaicinājumus, vairums cilvēku to uzskata par relaksējošu laiku. Tāpat ir pievilcīga arī līdzīgu aktivitāšu baudīšana. Ir jautri kopā ar draugiem iegūt nodarbību, komandas centienus, piemēram, uzmontētas spēles vai urbšanas braucienus, vai takas braucienu.

Ja jūs alkst vienaldzību, tad to var nodrošināt arī braukšana vai braukšana. Daudzi zirgu īpašnieki jūt, ka viņu zirgs ir nedaudz no radniecīga gara, kas sakrīt ar savām jūtām un emocijām; vairāk nekā jebkurš cilvēks. Stresa laikā zirgs var būt kluss draugs, kurš bez sprieduma vai vainas.